MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 312 385 45 88
Turkish English
 • Ankara Panel Gergi Tavan Sİstemleri

  Ankara Panel Gergi Tavan Sİstemleri

 • Ankara Panel Gergi Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Gergi Tavan Sistemleri

 • Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

 • Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

Koral

Rockfon Koral yüksek performans gerektiren alanlarda bir dizi iyi özelligi ve ilgi çekici yüzey görünümünü bir arada sunmaktadir. Rocfon Koral farkli uygulama alanlari için çok farkli seçenekler sunmaktadir.

Mikro dokulu özel beyaz yüzey; yüksek ses absorpsiyonu ve farkli ölçü seçenekleri ile özgür bir çalisma alani saglar.Koral uzun ve büyük kare modül seçeneklerine sahiptir. Böylece sadece kullanilan tasiyici sayisini azaltmakla kalmaz, para ve zamandan da tasarruf etmenizi saglar. Ayni zamanda daha estetik ve daha az geleneksel görünüm saglar.

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.
 
Yangın Performansı
Genel:
Koral 1000 °C\'de 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.
Yangın reaksiyonu:
Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre EuroClass A1 Sinifidir.
Koral A kenara sahip paneller; BS 476 Normlarinin 21 ve 23. Bölümlerine göre 30 dakika yangin korumasi saglar.
 
Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller arasira isitilan yada isitilmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yogunlasma risklerini önlemek için önlemlerin alinmasidir.
Rockfon panelleri agirlikli olarak BS EN 13964 normlarina class 1/C/0N olarak siniflandirilmistir.Bununla birlikte bazi paneller class 2/C/0N’ dir.
 
Işık Yansıtması
Rockfon Beyazi A Kenar DIN 5036 standartlari bölüm 3’e göre 89% ve E Kenar ISO 7724-2 standartlarina göre 86% ışık yansıtma değerine sahiptir.
 
Isı İletkenliği
Koral Kalinligi 30mm’ye esit ve büyük olan panelleri için EN 12667 Standartlarina göre ölçülen asagidaki deger elde edilmistir. λd = 37 mW/mK
 
Demontaj
Rockfon A ve E Kenar Paneller demonte edilebilir.
 
Temizleme
Koral nemli bir bez ile silinebilir.Yüzey vakumlu yumusak bir firça ile yilda 52 defa temizlenebilir.
 
Hijyen
Kayayünü inorganik bir malzemedir. Inorganik yapisindan dolayi Mantar ve bakteriler içerisinde yasayamaz. Bu sebeple de mantar ve bakterilerin sebep olacagi çürümelere maruz kalmaz. Bu sayede daha temiz ve saglikli iç mekanlar saglar.
 
Yüzey
Koral serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmis olup, gerekli oldugu takdirde ayni boyama teknigi kenarlar içinde kullanilmaktadir.
 
Taşıma ve depolama
Rockfon paneller hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapisal dayanim özelliklerinden dolayi özel bir tasima yada depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapisindan dolayi nakliye maliyetlerinizi azaltirken kurumla sirasinda da hafif olmasi nedeniyle daha hizli kurulum yapmanizi saglar. Bu da dogal olarak zaman ve maliyet avantaji saglamaktadir.
 • Koral