MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 312 385 45 88
Turkish English
 • Ankara Panel Gergi Tavan Sİstemleri

  Ankara Panel Gergi Tavan Sİstemleri

 • Ankara Panel Gergi Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Gergi Tavan Sistemleri

 • Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

 • Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

Medicare Air

Rockfon Medicare Ultra serisi çesitli saglik uygulamalarina lider çözümler sunmak amaciyla dizayn edilmistir.Medicare serisi ilgili Saglik Teknik Mutabakati (HTM) uygundur.

Örnek:HTM 60 Paneller ve HTM 2045 Akustik. Medicare Ultra HTM 60 siniflandirmasi katagori 2 uyumludur. Medicare serisi paneller her yerde bulunan bakteri ve mantarlara karsi dirençlidir. Medicare Serisi Panelleri bilinen tüm bakterilere, mantarlara hatta Staphylococcus Aureus’a ve onun Methicin’e karsi dirençli türevi olan MRSA’ya karsi bile dayaniklidir. Medicare serisi Paneller düzgün, deliksiz, estetik yüzeylere sahiptir.Özel yüzeyi sayesinde yüksek basinçi temizleme yapilabilir.

Bütün Medicare serisi ürünlerin tasinmasi ve kesilmesi oldukça kolaydir. Bununla birlikte 2.4 metre genislige kadar olan koridorlarda kullanilabilecek ölçülere sahiptir.

Farkli ölçü seçeneklerinin olmasi daha az tasiyici kullanarak daha kisa sürede montaj avantaji sunmaktadir. Çok fazla kiris olan alanlarda daha hizli kurulum için Maksimum aralik sistemi kullanilabilir.

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.


Yangın Performansı
Genel:
Artic 1000 °C 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.


Yangın reaksiyonu:
Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre EuroClass A1 Sinifidir.
Artic A kenara sahip paneller; BS 476 Normlarinin 21 ve 23. Bölümlerine göre 30 dakika yangin korumasi saglar.


Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller arasira isitilan yada isitilmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yogunlasma risklerini önlemek için önlemlerin alinmasidir.
Rockfon panelleri agirlikli olarak BS EN 13964 normlarina class 1/C/0N olarak siniflandirilmistir.Bununla birlikte bazi paneller class 2/C/0N’ dir.

Işık Yansıtması
DIN 5036 standartlari bölüm 3’e göre Rockfon beyazi 83% ışık yansıtma değerine sahiptir.


Demontaj
Rockfon A ve E Kenar Paneller demonte edilebilir.


Temizleme
Yüzey vakumlu yumusak bir firça ile yilda 52 defa temizlenebilir.

Hijyen
Kayayünü inorganik bir malzemedir. Inorganik yapisindan dolayi Mantar ve bakteriler içerisinde yasayamaz. Bu sebeple de mantar ve bakterilerin sebep olacagi çürümelere maruz kalmaz. Bu sayede daha temiz ve saglikli iç mekanlar saglar.

Yüzey
Artic serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmis olup, gerekli oldugu takdirde ayni boyama teknigi kenarlar içinde kullanilmaktadir.

Taşıma ve depolama
Rockfon paneller hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapisal dayanim özelliklerinden dolayi özel bir tasima yada depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapisindan dolayi nakliye maliyetlerinizi azaltirken kurumla sirasinda da hafif olmasi nedeniyle daha hizli kurulum yapmanizi saglar. Bu da dogal olarak zaman ve maliyet avantaji saglamaktadir.

 • Medicare Air