MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 312 385 45 88
Turkish English
 • Ankara Panel Gergi Tavan Sİstemleri

  Ankara Panel Gergi Tavan Sİstemleri

 • Ankara Panel Gergi Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Gergi Tavan Sistemleri

 • Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

 • Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

  Ankara Panel Asma Tavan Sistemleri

VertiQ

Estetik açıdan hoş, dayanıklı ve yükses ses emici akustik duvar panelleri.

VertiQ estetik açıdan hoş, dayanıklı ve çok yükses ses emilimi kalitesi sunan akustik duvar panelidir. VertiQ duvar panelleri, tavanın kendi başına iyi akustik sonuç vermediği veya aranılan yönetmelik ve performans seviyelerinin karşılanmadığı durumlarda, oda akustiğini arttır ve iyileştirir.

Estetik açıdan hoş ve modern VertiQ, odanın mimarisini tamamlayan ve mevcut Rockfon tavan çözümleriyle çok iyi uyuşan, zarif bir duvar panelidir. Beyaz, açık gri ve gri olarak üç renkte sunulan örgü dokulu yüzeyi vardır. Örgü dokulu yüzey, mükemmel darbe direnci ve dayanıklılık sağlayarak, dershaneler, spor alanlarında vb. kullanılmak için idealdir.

VertiQ paneller, duvar boyutları ne olursa olsun, dikey ve yatay olarak birçok tasarıma imkan veren, esnek bir çözümdür. VertiQ için geliştirilmiş, benzersiz taşıyıcı bağlantılar, uygulamayı çabuklaştırıp, kolaylaştırır ve panellerin kolay demonte edilmesine olanak tanır.

VertiQ ses emiliminde en yüksek performansı sağlar ve yankı zamanını azaltmaya katkıda bulunarak mükemmel bir oda akustik konforu yaratır. VertiQ taş yününden üretilmiştir ve mükemmel yangın tepkisi ve nem direnci sağlar.

Ürün açıklaması:
VertiQ 40mm taş yünü plakadan üretilmiş akustik bir duvar çözümüdür. Görünen yüzeyi, hoş hareli yapısı, güzel bir örgü dokuma cam tülü ile kaplıdır. Arka yüzeyi ise siyah cam tülü ile kaplanmıştır. Kenar detayı, standart A-kenardır.

Uygulama:
VertiQ duvar panel uygulaması aşağıdaki şekilde yapılır:
1. sistem T (darbe dirençli):
Ara profili olarak T24 38 mm derinlikte T’ler, kenar bitişi taşıyıcı klips olarak J geçiş kanalları ve duvara direk monte etmek için T bağlantı klipsleri.
2. sistem hAT (yüksek darbe dirençli):
Ara profiller ve kenar bitişler için 1 mm kalınlıkta HAT profilleri (alternatif olarak 1 mm kalınlıkta J kanallar).

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.


Yangın Performansı
Genel:
Artic 1000 °C 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.


Yangın reaksiyonu:
Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre EuroClass A1 Sinifidir.
Artic A kenara sahip paneller; BS 476 Normlarinin 21 ve 23. Bölümlerine göre 30 dakika yangin korumasi saglar.


Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller arasira isitilan yada isitilmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yogunlasma risklerini önlemek için önlemlerin alinmasidir.
Rockfon panelleri agirlikli olarak BS EN 13964 normlarina class 1/C/0N olarak siniflandirilmistir.Bununla birlikte bazi paneller class 2/C/0N’ dir.

Işık Yansıtması
DIN 5036 standartlari bölüm 3’e göre Rockfon beyazi 83% ışık yansıtma değerine sahiptir.


Demontaj
Rockfon A ve E Kenar Paneller demonte edilebilir.


Temizleme
Yüzey vakumlu yumusak bir firça ile yilda 52 defa temizlenebilir.

Hijyen
Kayayünü inorganik bir malzemedir. Inorganik yapisindan dolayi Mantar ve bakteriler içerisinde yasayamaz. Bu sebeple de mantar ve bakterilerin sebep olacagi çürümelere maruz kalmaz. Bu sayede daha temiz ve saglikli iç mekanlar saglar.

Yüzey
Artic serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmis olup, gerekli oldugu takdirde ayni boyama teknigi kenarlar içinde kullanilmaktadir.

Taşıma ve depolama
Rockfon paneller hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapisal dayanim özelliklerinden dolayi özel bir tasima yada depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapisindan dolayi nakliye maliyetlerinizi azaltirken kurumla sirasinda da hafif olmasi nedeniyle daha hizli kurulum yapmanizi saglar. Bu da dogal olarak zaman ve maliyet avantaji saglamaktadir.

 • VertiQ